Dünyanın ilk #OzonJeneratörünü 1896 yılında ünlü bilim adamı ve mucit Nikola Tesla geliştirmiştir. Yaklaşık 20 - 30 yıl boyunca anemi, astım, saman nezlesi, gut, diyabet, uykusuzluk, zatürreden kansere varıncaya kadar her şeyi tedavi etmek için kullanmıştır. Ozon oksijenin ve enerjinin hücrelerin içine taşınmasını kolaylaştırmıştır. Ozon bağışıklık sistemi boyunca haberci hücreleri uyararak hücrelere daha fazla oksijen taşır. Böylece hücreler  metabolik ve detoksifiye edici işlevleri yerine getirebilirler. Ozon sağlıklı hücrelere: vücudu kirleten tüm bakteriler, virüsler ve kanser hücrelerine karşı ihtiyaç duyulan özel korumayı verir.

Ozon gazının sterilize edici gücü tüm bakteri, mikrop, mantar ve küflere karşı kullanılabilmektedir. Zararlı kimyasallara kıyasla daha etkili ve aynı zamanda çevre dostu bir temizleyicidir. Ozon ile sterilizasyonla hem su hem havadaki istenmeyen, hastalık ve kötü kokuya sebebiyet veren tüm zararlılar yok edilir.

***OZON NEDİR.?

***OZON ÜRETİMİ NASIL OLUR? OZON ÜRETİM CİHAZLARI...

***OZON UYGULAMA  ALANLARI..

*****EV ORTAMINDA OZON UYGULAMALARI

*****SU UYGULAMALARINDA OZON

*****TARIM DA OZON UYGULAMALARI

*****TOPLU YAŞAM ALANLARINDA OZON UYGULAMALARI

*****GIDA SEKTÖRÜNDE OZON UYGULAMALARI

*****ORTAK YAŞAM ALANLARINDA OZON UYGULAMALARI

*****KREŞ, ANAOKULU, ÇOUK BAKIMEVLERİNDE OZON UYGULAMALARI

*****HASTALIKLARI ÖNLEMEDE OZON UYGULAMALARI

*****KOKU VE DUMANLARA KARŞI OZON UYGULAMALARI

*****TEKNOLOJİDE OZON UYGULAMALARI

*****SANAYİ KURULUŞLARINDA OZON UYGULAMALARI

*****HAVA TEMİZLİĞİNDE OZON UYGULAMALARI

 Etiketler:Ev, ofis, hastane ve otel dezenfeksiyonu için Dinçman #OzonJeneratörü - #OzonMakinası - #OzonÜreteci - #OzonCihazı

 

Ozon nedir?

Kimyasal formülü O3 olan ozon, oda sıcaklığında gözle çok az bir oranda görülebilecek soluk mavi bir renge, karakteristik ve keskin bir kokuya sahip olan bir gazdır. Dünyanın etrafını saran ve dünyayı güneşten gelen zararlı radyasyondan koruyan ozon, bulunduğu ortamda çok etkili mikrop öldürücü ve koku giderici etkisi ile bilinmektedir. Çoğunlukla hava suyu sterilize etmek amacıyla kullanılan ve doğru alanlarda doğru şekilde kullanıldığında birçok faydası olan ozonu, suni yöntemlerle üretmenin en pratik yolu ise ozon cihazıdır.