Yüzme Havuzları İçin Ozon Uygulaması - Ozon_Jeneratörü / Makinası / Cihazı, kullanımı

Ozon gazı kimyasal kalıntı bırakmaması, bilinen en etkili oksidan olması, sürekli işletme gideri olmaması havuz uygulamalarında etkin bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Ozon gazı havuz içerisinde bulunan tüm mikroorganizmaların hücre duvarını parçalar ve öldürür. Suyun tadında hiçbir değişiklik yapmadığı gibi, kimyasal kullanılmadığı için havuz içerisinde bulunan ve çevresindeki kişilerinde kimyasalın zararlı etkileri bulunmamaktadır.

Ozon gazı tam otomatik ve sürekli olarak uygulanmasıyla, havuzun sterilizasyonunda tüm bakterilerin, mantarların, küf ve mayaların oluşumunu engellemektedir. Suda bulunan organik ve inorganikleri okside ederek suyun daha berrak, daha yumuşak hale gelmesini sağlamaktadır.

Havuz dezenfeksiyonunda ozon sistemi birçok ülkede yasal zorunluluk hale gelmesinin yanı sıra ülkemizde de yasal mevzuatta yer almaktadır.

Ozon sistemi mevcut makine dairesinde çok değişiklik yapılmadan kolayca montajı yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Uygulamada mutlaka mühendislik hizmeti alarak uygun sistemi uygun dozajda ve uygun kontrol sistemleri ile yapmak gerekmektedir. Aksi durumda yanlış uygulamalar ozon sisteminin doğru çalışmamasının yanında olumsuz etkiler yaratacaktır.