MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI
MADDE 1 - TARAFLAR
SATICI: DİNÇMAN FİLTRE MAKİNE OTO YEDEK PARÇA SAN.TİC.A.Ş
       (Bundan böyle Satıcı olarak anılacaktır.)
SATICI ADRES:2835 Sokak No:8 1. Sanayi Sitesi - Konak - İZMİR - TÜRKİYE
SATICI TELEFON:+90.232.458 07 35 - +90.232.458 07 35 Fax:+90.232.458 07 55 
E-MAİL:info@daincman.com.tr - satis@dincman.com.tr
ALICI:
ADI SOYADI/ÜNVANI:
       (Bundan böyle Alıcı olarak anılacaktır.)
ALICI ADRES:
ALICI TELEFON:
ALICI E-MAİL:
MADDE -2 SÖZLEŞME KONUSU:
İşbu mesafeli satış sözleşmesi (bundan sonra Sözleşme olarak anılacaktır.) alıcının www.dincman.com.tr sitesini ziyaret ederek burada teşhir edilen ürün çeşitleri için 
telefonla ve ya mektupla ve ya e-mail ile talepte bulunarak belli ölçü ve vasıflarda, belirlenen sayıda ürünün, belirlenen ödeme koşullarının yerine getirilmesi ile siparişi verilen ürünlerin teslimatı ile sonlanacak satış sözleşmesidir. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'daki hükümler gereğince alıcı ve satıcı taraf arasındaki hak ve yükümlülüklerin belirlenmesine ilişkindir.
MADDE -3 SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ - BEDELİ - ÖDEME ŞEKLİ
3-1-Sözleşmeye konu olan ürün karşılıklı yazışma ve / ve ya telefon görüşmeleri ile özellikleri, fiyatı üzerinde anlaşmaya varılarak anlaşılan miktarlar üzerinden
siparişi kararlaştılmış olup ayrıntılar e-mail yazışmalarında vardır.
3-2-Sözleşmeye konu olan ürünlerin sipariş bedeli ve ödeme şekli karşılıklı yazışma ve/ve ya görüşmelerle belirlenmiş olup kararlaştırılmıştır. Alıcı istediği ürün cinsi vasıfları, miktarları gibi özellikleri bildirerek, fiyat talep eder, Satıcı; talep edilen ürünlere ile ilgili fiyat, ödeme şekli, teslimat, garanti gibi ana başlık ve /ve ya ürün ile ilgili özel maddeler var ise alıcıya bildirerek satış teklifini oluşturur. Karşılıklı icap ve kabuller sonucu üzerinde mutabık kalınan son duruma binaen Ödeme şeklinin yerine getirilmesi ile imalat ve teslimat yükümlülüğü başlayacak, aksi halde teslimat yükümlülüğü ortadan kalkacaktır.
MADDE -4 SÖZLEŞMENİN İFA YERİ ŞEKLİ
Sözleşme Alıcı tarafından son şekliyle onaylanarak yürürlüğe girmiş olur. Belirlenen ödeme şartlarının yerine gelmesi sonucu ürünlerin teslim edilmesi ile sözleşme ifa edilmiş olur.
MADDE -5 TESLİMAT ŞEKLİ VE MASRAFLAR
Ürünün imalat ve teslimatında olağanüstü haller, hava muhalefeti,sabotaj,yangın v.b gibi durumlarda ortaya çıkacak gecikmelerden satıcı sorumlu tutulmayacaktır. 
Görüşmelerde/yazışmalarda varılan anlaşma sonuçlarına göre hareket edilir.
Alıcı ürünü bizzat ve ya aracı ile Satıcı nın adresinden alacaktır.
Satıcı ürünü kendi araçları ile bizzat ve ya kargo marifetiyle alıcıya ulaştıracak olabilir.
Teslimat masrafları anlaşmaya bağlı olarak Alıcı ve ya Satıcı ya ait olabilir.
Bu ve benzeri şartlar yazışma ve / ve ya görüşmelerle belirlenecektir.
MADDE -6 CAYMA HAKKI, İADE ŞARTLARI
www.dincman.com.tr üzerinden yapılacak alışverişler klasik koy sepete türü yapılan e-ticaret kapsamında alışverişler kapsamında değildir. Çoğu zaman birden fazla yapılacak e-mail yazışmaları ve telefon görüşmeleri ile anlaşmalar sağlanır. Web sitemiz bir çeşit tanışma, ürünlerin varlığını duyurma görevini ifa eder.
1-Talep edilen ürünler genelde firmaya özel ürünler olduğundan imalata başlandığı anda kullanılan malzemelerin başka bir üründe değerlendirilmesi mümkün değildir. Ürünün siparişi esnasında Satıcı taraf bu özelliği Alıcı tarafa bildirerek, bu ürünle alakalı cayma hakkının bulunmadığını şerh düşer. Ancak ürün sözleşilen özelliklerde teslim edilmemiş ise bozuk, hileli gibi durumlarda iade ve dava hakları saklıdır.
2-Talep edilen ürünler genel ürünler ise bu ürünler dahi firmanın isteği üzerine imal edilmektedir. Taşıma esnasında hasar görmüş  ürünler, siparişe uygun olmadan gönderilmiş ürünler, şekilde düzgün olsa dahi uygulamada kullanıcı hatası olmaksızın öngörülenden  çok kısa süre içerisinde bozulan, deforme olan ürünler A_ Yenisi ile değiştirilir B_ İade alınır.